Sok z marchwi - właściwościMarchew cieszy się wśród nas ogromną popularnością. Chętnie jest wykorzystywana do wszelkiego rodzaju zup, sałatek, surówek, dodatków do dań, obiadu. Wielu z nas lubi ją po prostu chrupać. Marchew jest również polecana jako pierwsze warzywo dla niemowląt w trakcie rozszerzania diety.


Sok z marchwi - właściwości

Foto: www.kazior5.com


Szczególną popularnością cieszy, ze względu na walory smakowe, bogactwo witamin oraz liczne właściwości odżywcze, sok z marchwi. Sok z marchwi, poza fantastycznym pomarańczowym kolorem, przyciąga kolejnych smakoszy swoim słodkim, prostym a jednocześnie jedynym w swoim rodzaju smakiem, któremu niewiele osób jest w stanie odmówić. Doskonale nadaje się do picia o każdej porze roku, dnia i nocy. Ponadto, a może nawet przede wszystkim sok z marchwi posiada niemal cudowne właściwości lecznicze, gdyż pozwala hamować, zwalczać i leczyć wiele chorób. Zawarty w marchwi karoten wzmacnia i poprawia wzrok. Pomaga w chorobach takich organów i narządów jak: wątroba, nerki, układ sercowo – naczyniowy, układ moczowy, itp. Rodzice chętnie sięgają po sok marchwi jako środek przeciw robakom u dzieci, gdyż doskonale zwalcza on owsiki u dzieci. Sok z marchwi jest również idealnym rozwiązaniem na wszelkie dolegliwości brzuszne, zwłaszcza przy biegunkach. Doskonale reguluje trawienie. Sok z marchwi ma specyficzny smak, dlatego nie wszystkim może smakować, zwłaszcza małym dzieciom. W tej warto sięgnąć po sok z marchwi w połączeniu z innymi owocami. Świetnie bowiem smakuje z bananami, brzoskwinią czy po prostu jabłkiem. Pijmy sok z marchwi a długo będziemy się cieszyć zdrowiem i otaczającym nas światem bez chorób i infekcji.

Ocena: 0/10 (Ilość głosów: 1)1 Odpowiedzi do “Sok z marchwi - właściwości”

  1. bambo
    2012-06-28

    Ja lubię bardzo pić sok z marchewki. Codziennie go piję. Sok z marchwi ma bardzo dobre właściwości odżywcze, a także dużo karotenu. Piję go dla zdrowia.


Dodaj komentarzKażdy z nas wie że owoce są zdrowe i zawierają wiele witamin. Nie wielu jednak z nas wie w jakiej ilości i jakie powinnyśmy je spożywać, a na pewno jakie są odpowiednie dla dzieci. Nasze pociechy powinny mieć odpowiednio zbilansowana i dobrana do każdego bobasa indywidualnie. Zapraszamy do czytania naszego bloga gdzie znajdziesz wiele przydatnych informacji.

Pażdziernik 2014

P W Ś C P S N
« wrzesień   listopad »
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31